Běh za Vidouli 2015

Snažím se ve svém volebním obvodě podporovat občanské aktivity, které se zajímají o věci kolem sebe. Které se snaží bránit, hájit nebo prosazovat dobré věci. Ať už je to odpor proti výstavbě mrakodrapu uprostřed sídliště Lužiny, nebo snaha o záchranu chátrajícího zámečku Cibulka. Nebo obrana přírodní památky Vidoule, aby nebyla zalita betonem.

Je fakt, že zatímco většinou se pozornost k danému problému přitahuje demonstrací, nebo protestním piknikem, na Vidouli ji přitahují běžeckým závodem na 6 km (www.cibulky.info). Poprvé jsem na tuhle akci zavítal vloni, zúčastnil se závodu a doběhl poslední. Bylo to v předvolební kampani, takže kolem mně se pohybovalo i pár dalších politiků. A já slyšel ty řeči, co jich tam je a příští ročník, až nebudou žádné volby, nepřijde nikdo.

Takže přestože je pro mě sport minulostí a můj kotník nenávratně poškozený z 15 let aktivní fotbalové kariéry v "pralesní lize" mi nadává za každé vyšlápnuté schody v metru, nemohl jsem jinak, než na závod dorazit i letos. Nejen abych místní v jejich snaze o záchranu Vidoule podpořil, ale také proto, abych jim dokázal, že dělám to, co považuji za důležité a užitečné. Ať už jsou volby nebo ne.

Místní měli pravdu, že tentokrát už se to tam politiky moc nehemžilo. Dorazili náměstek primátorky Matěj Stropnický a místostarosta Prahy 5 Lukáš Budín. No, ale to startovní číslo zbylo jen na mě.

Jako loni jsem doběhl až v samém závěru startovního pole. V podstatě jsem předběhl akorát pána s kočárkem, když se mu kočárek na chvilku zasekl v úzké části trati v terénu

Ale bylo mi na té akci moc fajn. Myslím, že tentokrát mi místní věřili, že když mě další volby čekají až za pět let, tak jsem tentokrát mezi nimi skutečně proto, že mě jejich záležitosti zajímají, že jim chci pomoci. A že je mi vlastně mezi takhle aktivními lidmi moc dobře.


Přidejte první komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.