Čestný titul pro Tomia Okamuru

Včera proběhla v Praze demonstrace „proti migrantům“. A myslím si, že byť se jí zúčastnilo na 400 lidí, zaslouží si větší pozornost. Hned z několika důvodů. Zejména se rozvázali řečníci. Tomio Okamura například prohlásil, že „každý z muslimů je bezpečnostní riziko a časovanou bombou“. Prohlášení, kterým se 1 a půl miliardy lidí označí za bezpečnostní riziko a bezpečnostní hrozbu je ukázkové šíření nenávisti. Z kterého má nespornou radost Islámský stát. Nenávist vůči všem muslimům, včetně těch kteří bojují proti IS a ten je za to upaluje a stíná jim hlavy, to je určitě to, co si tihle teroristé přejí. Podle mě by mu tahle teroristická organizace měla brzo poslat alespoň diplom nebo čestné uznání. Protože Tomio pro jejich vražedné cíle dělá, co může.

Ale nezůstalo u toho, další řečník mával při proslovu oprátkou. Držeje ji v ruce, dával dalším lidem ultimátům. Buď se vzpamatují, nebo „začneme konat“. Je fajn, žít v zemi, kde politici svůj projev doplňují tak ukázkovým symbolem toho nejhrubšího násilí a vyhrožování smrtí.

Demonstraci doprovodily i šibenice v řadách demonstrantů a výkřiky navrhující naházet migranty do moře a požadující smrt pro konkrétní lidi.

Myslím, že tak otevřený projev nenávisti a vyhrožování tu dlouho nebyl. V centru Prahy, za osobní účasti českého zákonodárce a dohledu policie.

Policii České republiky děkuji, že sice zpočátku poklidně sledovala jak se šíří nenávist a vyhrožuje se smrtí dalším osobám. Ale nakonec se rozhoupala a razantně zasáhla proti člověku, který po Tomiovi hodil vajíčko. Ano správně tleskám. Takové násilné projevy, jako je házení vajíčka, tu trpět nebudeme.

A teď vážně. Asi jsme ve stavu, kdy se věc nevyřeší jen ironií a nadsázkou. Proto se jako senátor budu ministra vnitra dotazovat, zda je opravdu v pořádku, aby Policie zajišťovala volný průchod demonstrantům, kteří vyhrožují jiným explicitně a veřejně smrtí.


Přidejte první komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.