Debata Korupce v Čechách

Téma korupce silně rezonuje v českém (nejen) politickém prostředí. Transparency International letos zveřejnila Index vnímání korupce 2016, který ukazuje zhoršení oproti minulému roku o celých 10 míst nazpět. Spolu s platformou Rekonstrukce státu, sdružující na dvě desítky neziskových organizací, zmiňují neochotu ze strany (mnohých) politiků cokoliv měnit (viz hlasování poslanců o registru smluv). Korupci jako dlouhodobý problém České republiky zmiňuje ve své zprávě i americká diplomacie.

O korupci budu diskutovat na debatě Politologického spolku POLIS s Martinem Kameníkem a Tomášem Němečkem. Více informací naleznete v popisu facebookové události.


2 komentáře

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.
  • commented 2017-04-21 14:44:40 +0200
    Je důležité připomenout starou libertariánskou mantru:

    Vláda nemůže dosáhnout ničeho co může zařídit kterákoli jiná skupina občanů, kromě toho že má k disposici donucovací prostředky. Je to také možnost použití těchto prostředků, co korupci umožňuje.

    Proto hlavním způsobem boje proti korupci by mělo být jasné vymezení všech funkcí na které má vláda na kterékoli úrovni mandát, přímo v jejích ustanovujících dokumentech. Čím více věcí si zařídí občané sami bez zásahu autority, tím lépe to bude fungovat.
  • published this page in Novinky 2017-04-16 15:48:52 +0200