Nebezpečné hřiště na Praze 5

K práci senátora nepatří jen „velké“ věci jako schvalování zákonů či diskuze na plénu. Patří k ní i drobná práce pro lidi v obvodě, kde byl zvolen. Alespoň já to tak vnímám.

Někdy jsou to fakt drobnosti. Jako když mě jedna obyvatelka Prahy 5 upozornila na dětské hřiště, které má některé pro děti dosti nebezpečné prvky. Jeden človíček z týmu tam zaskočil a přinesl fotky, které dávaly tomuhle názoru za pravdu. A tak jsem na hřiště upozornil městskou část i dotčené úřady. Ukázalo se, že byť je hřiště přístupné, není vůbec zkolaudováno. Navíc obchodní inspekce provedla místní šetření a zjistila, že ony dva nebezpečné prvky opravdu nebezpečné jsou a neodpovídají normám.

Dodavatel herních prvků slíbil ony prvky demontovat a nahradit bezvadnými. Jak to učiní, hřiště bude zkolaudováno a bude bezpečně sloužit místním dětem.

Já vím, že je to jen „maličkost“, (i když zrovna zdraví dětí zase takovou maličkostí není), ale i tahle maličkost potěší. Vše co dělám a jako senátor dělat budu je velmi často běh na dlouhou trať. Činnost, jejíž výsledky vidíte za měsíce, za léta nebo taky nikdy. A tak taková drobnost, kterou se podaří vyřešit hned, prostě potěší.

Mám takových drobných podnětů od lidí desítky, snad i v dalších budu slavit příjemné, drobné úspěchy.


Přidejte první komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.