Ministr Chládek bude odvolán

Ministr Chládek bude odvolán. Kvůli článku v MF Dnes. Osobně znám jeho podřízené, kteří si na jeho chování stěžovali už před rokem. Proto jsem i na tomhle profilu pana Chládka označil za „špatného člověka“. Jeho odvolání považuji za sice opožděné, ale správné. K tomu, abych si udělal tento názor, jsem nepotřeboval žádný článek MF Dnes.

Přesto v téhle kauze právě tenhle článek hraje důležitou roli. On totiž se pan Chládek brání tím, že to byl účelový atak Andreje Babiše. Vlastníka MF Dnes. Konkrétně v tomhle případě si myslím, že to není pravda. MF Dnes jen napsala to, co už se dlouho ví. To, že z úřadu pana Chládka odešlo hned několik žen se stejným zdůvodněním, je prostě fakt. Žádná spekulace, jen fakt.

Ale doufám, že si novináři z MF Dnes z téhle kauzy vezmou něco jiného. A to, že ať napíší sebejednodušší a sebepravdivější článek o politice, budou obviněni z toho, že na objednávku Andreje Babiše někoho chválí, nebo účelově někoho likvidují. Bude to úplně přirozená reakce. A naprosto jednoduchá obrana lidí, jako je třeba Marcel Chládek.

Já doufám, že třeba i po téhle kauze novináři z MF Dnes pochopí, že budou-li vlastněni politikem, nemá jejich práce žádný smysl, žádnou perspektivu, žádnou vážnost.

A veřejnost snad pochopí, že to aby politik vlastnil hlavní deníky, které nezřídka formují názory veřejnosti a ovlivňují politiku samu, je neuvěřitelný nesmysl a neuvěřitelná deformace demokracie.


Přidejte první komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.