Petice za záchranu zámečku Cibulka

zamecek_Cibulka.jpgUsedlost Cibulka je nádherným exemplářem historické architektury. Vzhled empírového zámečku získala Cibulku sice až v 19. století, kdy se na její úpravě podílela řada umělců tehdejší doby, ale její historie se datuje už od 14. století. Po roce 1989, kdy proběhla změna přístupu ke kulturnímu dědictví, však nedošlo k tolik očekávané rekonstrukci památky, na kterou se čekalo v podstatě po celé 20. století. Namísto toho jsme se stali svědky toho, jak necháváme další krásný klenot českých architektonických dějin napospas developerskému záměru nechat objekt „spadnout“ a nahradit jej novou „betonovou nádherou“.

I když současná legislativa nedává mnoho prostoru donutit soukromého Laska_k_Cibulce_web.jpgvlastníka kulturní památky k zodpovědnosti, nechci boj o záchranu Cibulky vzdát. Snažím se o to všemi prostředky. I proto jsem na konci srpna uspořádal akci pro veřejnost v parku u zámečku, abych připomněl kulturní význam tohoto objektu a tlakem veřejnosti donutil jak vlastníka zámečku, tak i dotčené správní orgány k "činu".

Budu rád, když mě v této snaze podpoříte a podepíšete moji petici za záchranu zámečku Cibulka v Praze 5.

Text petice:

Níže podepsaní vyzývají radnici městské části Praha 5, aby ve spolupráci s odborem památkové péče Magistrátu hlavního města Prahy a Národním památkovým ústavem vyvinula potřebný právní tlak na majitele zámečku Cibulka za účelem zahájení nezbytných rekonstrukčních prací na objektu.

 

Podpisem souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s pravidly ochrany osobních údajů (rozklikněte).

Podepište petici