Podpoříme Piráty

Patrně ne všichni víte, že jsem předsedou hnutí SENÁTOR 21.
 Založili jsme ho před třemi lety s tím, že se soustředíme zejména na senátní volby. Během tří let jsme jich pár vyhráli a v Senátu máme s Piráty a Zelenými senátorský klub.

Tento rok jsou volby sněmovní a protože jsme v Senátu vidět, tak jsme dostali několik tu více, tu méně konkrétních nabídek na účast v nich. Jenže jsme toho názoru, že není správná chvíle na drobení sil. Ba co víc, myslíme si, že v zájmu České republiky je, aby Česká pirátská strana nebo jimi vedená koaliční kandidátka vyhrála volby. A když druhý nejvyšší počet hlasů dostane kolice SPOLU, tak to bude super.

Proto jsme všechny nabídky na účast ve sněmovních volbách odmítli a rozhodli se (spíše symbolicky) podpořit Piráty. Po dohodě s vedením Pirátské strany posíláme šest našich členů do pirátských primárek v pěti krajích. Včetně třeba místopředsedkyně hnutí Monika Shaw Salajová nebo tajemníka senátorského klubu Lukáš Kostínek. Zda a na jaká místa budou naši členové nominováni, teď záleží na výsledcích primárních pirátských voleb.

Doufáme, že tímto gestem pomůžeme nejen úspěchu Pirátů, ale především tomu, že sněmovní volby v říjnu tohoto roku dopadnou pro Českou republiku dobře.

 


1 komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.
  • published this page in Novinky 2021-01-19 13:00:09 +0100