Ředitel GIBS Bílek končí

Několik let tvrdím, že ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivan Bílek by měl ve své funkci skončit. Minimálně od kauzy „Lessy“. Ale průšvihů GIBS, které by v civilizované zemi vedli k odstoupení jejího ředitele, bylo více. Účastním se seminářů, diskuzí, publikuji i GIBS články. Naposledy jsem odbornou diskuzi o GIBS pořádal pod svoji záštitou v Senátu.

A teď je to tady. Ivan Bílek končí.

Akorát se nedostavuje žádná radost, žádné uspokojení. Ona minulost ukázala, že důležitější je „mít“ ředitele GIBS, než policejního prezidenta. Jinými slovy, že obsazení tohoto postu „svým člověkem“, bude velmi atraktivní myšlenka pro nejednoho politika.

A u moci momentálně je jeden pán, který touží řídit (možná vlastnit) celou tuhle zemi. Docela se děsím toho, jaké myšlenky teď v souvislosti s abdikací pana Bílka běží jeho hlavou.

Je to zvláštní, ale přestože se po letech stalo to, co jsem si velmi přál (Ivan Bílek končí), mám v hlavě možná ještě více obav, než dřív. Sledujme společně velmi pečlivě, kdo zaujme pozici, ze které lze nezákonně, ale velmi rychle a efektivně sestřelit i policejního prezidenta.


Přidejte první komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.