Revitalizace areálu Pod Žvahovem

Jednou z nejdůležitějších věcí, ve kterých se angažuji na Praze 5, je revitalizace areálu Pod Žvahovem, který skýtá nádherné a zbytečně nevyužívané prostory pro školní i mimoškolní aktivity místních dětí.

V areálu v současné době funguje konzervatoř Taneční centrum Praha, ale od září tohoto roku bude na Žvahově obnoven 1. stupeň základní školy. Budova školy bude využívána jako oddělené pracoviště ZŠ Kořenského a celý areál tak může postupem času opět sloužit k jeho původně zamýšlenému účelu vzdělávacího zařízení.

Budova školy však vyžaduje nemalou finanční investici a zejména spolehlivého správce, který bude celý areál řádně udržovat, protože v současnosti je areál v hodně zanedbaném stavu. Dalším problémem je působení soukromé firmy, která v areálu sídlí. Byť respektuji to, že firma je dlouhodobým a spolehlivým nájemcem prostor, z dlouhodobého hlediska je současný provoz firmy, kdy denně areálem projíždí nákladní vozy, současně se školským zařízením, jen těžko představitelný.  Proto v tomto směru vyvíjím aktivitu vůči vedení městské části, aby našli a nabídli společnosti alternativní prostory, kde bude moci pokračovat ve svém podnikání. A areál Pod Žvahovem bude zcela užíván dětmi. Komunikuji též s ředitelem taneční konzervatoře a ředitelkou ZŠ Kořenského, aktivisty a občany, kteří se snaží o revitalizaci areálu.

Nejen vzdělávání, ale i dostatek prostoru na mimoškolní aktivity dětí musí být prioritou všech.  Zvláště na takovém krásném místě, jako je areál Pod Žvahovem. Pevně věřím, že naše společná snaha sklidí úspěch a místní děti budou moci brzo využívat celý prostor tohoto nádherného areálu v srdci Prahy 5.


Přidejte první komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.