Rušení nočního klidu na sídlišti Barrandov

Možná už také stárnu a stává se ze mě nevrlý stařec, nechápající potřeby mladých. Ale když se na mě obrátili obyvatelé Barrandova s tím, že uprostřed sídliště pravidelně o letních večerech řádí parta mladých lidí, kteří dělají hluk do pozdních nočních hodin a nezřídka i znečisťují veřejné prostranství či poškozují věci, hned jsem věděl, o čem mluví. Znám ten problém i z jiných míst.

Přijdete domů po práci a chcete se pořádně vyspat. To Vám ale nedovolí randál, který umí vytvořit třeba i jen malá skupinka mladých lidí. Jak já tomu rozumím.

Než jsem podlehl nějakému velmi negativnímu pocitu, rychle jsem zapátral ve své paměti. Jaký jsem byl já, když jsem byl mladý? No, také hlučný, také holdující alkoholu, také s pocitem, že mi patří svět. Akorát já měl jednu výhodu. Vyrůstal jsem na vesnici. Takže na dosah bylo plno míst, kde se dalo dobře a i hlučně pobavit a neobtěžovat přitom druhé. Uznávám, že v Praze je to mnohem těžší.

Ale přesto, hulákat a dělat rámus v nočních hodinách uprostřed sídliště? To prostě nejde. Je nepřípustné, aby touha "bavit se" pár jedinců omezovala právo možná stovek dalších na klidný spánek. Tudy cesta nevede. Teplé večery se nám blíží. Proto jsem se sešel k téhle věci s ředitelem městské policie. Ten byl s tímto problémem dobře seznámen a slíbil mi zintenzivnění kontrolních hlídek, a to především v průběhu letních měsíců. A také jsme se shodli na udělování blokové pokuty problematickým skupinkám, které narušují noční klid opakovaně.


1 komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.
  • published this page in Novinky 2016-06-14 10:16:54 +0200