Sunny Canadian International School

Na pozvání česko-anglické školy Sunny Canadian International School jsem se setkal a besedoval se studenty osmé, deváté třídy a prvního ročníku gymnázia této školy. Studenty zajímala má policejní, advokátní i senátní kariéra, problematika korupce v ČR, spravedlnosti, ale třeba i otázky ekonomické. Je velmi příjemné vidět mladé lidi, kteří mají zájem o svět kolem sebe. Mají názor, umí ho vyjádřit, umí o něm diskutovat.

Na škole jsem nejvíce ocenil rovnocenné zastoupení českého a anglického jazyka ve výuce, a to již od školky, a velmi přátelskou atmosféru. Jsem si jist, že výuka cizích jazyků je pro žáky zásadní pro jejich budoucí uplatnění a jejich kvalitní výuka by měla standardem na všech školách.

Když jsem z besedy odjížděl,  nepochyboval jsem o tom, že žáci téhle školy mají otevřeny dvěře jak k dalším studiím, tak stážím či praxím po celé Evropě. A jen jsem přemýšlel o tom, kolik z nich po takové praxi či studiu v zahraničí, vrátí žít a pracovat zpět do České republiky.  Přeju si, aby jich bylo co nejvíce.


Přidejte první komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.