TZ: Stoupenci liberální demokracie založili nový senátorský klub

Nese název „Klub pro liberální demokracii – SENÁTOR 21“. Jeho členy jsou doposud nezařazení senátoři Václav Láska (obvod č. 21 – Praha 5), Ladislav Kos (obvod č. 19 – Praha 11), Eliška Wagnerová (obvod č. 59 – Brno-město), Petr Orel (obvod č. 67 – Nový Jičín) a Tomáš Goláň (obvod č. 78 – Zlín).

Předsedou byl na ustavující schůzi klubu ve čtvrtek 31. května zvolen senátor Václav Láska z hnutí SENÁTOR 21. Místopředsedou pak Ladislav Kos z Hnutí pro Prahu 11. Na klubu jsou účastni senátoři a senátorka zvolení s podporou celkem pěti stran: Strany zelených, Hnutí SENÁTOR 21, KDU-ČSL, České pirátské strany a Hnutí pro Prahu 11.

Nový klub představuje alternativu k současným velkým stranickým senátorským klubům. Dává prostor jak nezávislým senátorům kandidujícím za hnutí SENÁTOR 21, tak senátorům zvoleným za strany, které dosud svůj senátní klub v Senátu nemají.
Senátory a senátorku v novém klubu spojuje prozápadní hodnotová orientace, podpora Evropské Unie a NATO, ochrana lidských práv, svobody jednotlivce a například také důraz na rozvoj školství a ochranu životního prostředí. Vysoké jsou také požadavky na morální kvality i pracovní standardy senátorů. Ti se dlouhodobě aktivně věnují záležitostem ve svých volebních obvodech a praktikují co nejotevřenější přístup k veřejnosti.

Senátor Václav Láska ke vzniku klubu uvádí: „Dlouhodobě jsem se snažil propojit nezařazené senátory v Senátu ve společný klub. Teď se zvolením Tomáše Goláně ve Zlíně se to podařilo. Snad je to důkaz toho, že podobně hodnotově naladěné osobnosti dokážou spojovat své síly i přesto, že jsou zvoleny za různé politické strany. Senát je místo, kde má důraz na osobnost a její zkušenost přednost před stranickými zájmy.“

Kontakt pro média:

Mgr. Lukáš Kostínek

tajemník a tiskový mluvčí hnutí SENÁTOR 21

M: + 420 602 878 740

E: [email protected] | E: [email protected]

W: www.senator21.cz


Přidejte první komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.