Upřímnou soustrast Ahmedu Merabetovi

Na novinkach.cz byl publikován článek s názvem "Odpravili vlastního. Vzdávající se policista, kterého dorazili na zemi, byl muslim". Článek se věnuje té části včerejšího teroristického činu, při které byl zavražděn bezbranný vzdávající se policista. Pro mě, jako bývalého policistu, je tahle část celého odporného zločinu obzvláště hnusná.

Umocněná videem, které je z této vraždy k dispozici. Mnou osobně strašně otřáslo, že někdo napálil dávku ze samopalu do člověka, který se vzdával.

Do člověka, který měl rodinu. Do policisty. A shodou okolností i do muslima.

Bohužel jsem udělal i tu chybu, že jsem si přečetl diskuzi pod článkem. Je tam přes dvě stovky příspěvků. A ani v jediném není vyjádřena soustrast, či lítost nad smrtí tohoto člověka. Člověka, který hájil právo, zákon a spravedlnost, kterého se většina diskutujících dovolává. Už to je na zamyšlení se nad naší lidskostí.

Některým navíc ani smrt muslima, který přijal právo a zákon země, která dala nový domov jeho rodičům, který právo a zákony této země aktivně hájil a který za ně položil život, nezastavila v komentářích o tom, jak "jsou muslimové zlo".

Vím, že lidé komentující tento článek nejsou obrazem celé české společnosti. Přesto cítím za tuhle diskuzi stud.

Ahmede Merabete, je mi moc líto, že jsi zaplatil životem za službu své vlasti. Vyslovuji upřímnou soustrast tvé rodině. A strašně bych si přál, aby tvá smrt nebyla zbytečná a alespoň některým lidem otevřela oči.


1 komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.
  • published this page in Novinky 2015-01-09 09:37:00 +0100