Ústavní právo držet zbraň pro obranu státu II

Před časem jsem začal připravovat zpravodajskou zprávu k novele ústavního zákona, kterým má být umožněno lidem držet zbraň k plnění úkolů obrany státu. A jak víte z předchozího mého příspěvku, můj postoj k této novele je negativní.

Přestože jsem držitelem zbraní a zastáncem práva držet zbraň pro osobní obranu, nemám klapky na očích. A slepě nepřijímám argumentaci, že tato novela ústavního zákona ochrání naše držitele zbraní proti směrnici. Neochrání, fakt že ne. Ale nechám si k tomu zpracovat další posouzení (ať to nestojí jen na mém právním pohledu), která zveřejním. Navíc novela vůbec není o právu držet zbraň pro osobní obranu. O tom v té novele není ani slovo.

Přesto chci k věci přistoupit maximálně objektivně a zodpovědně. A pokud zazněl argument, že tato novela je potřebná k realizaci záměru Ministerstva obrany o „branných spolcích“, požádal jsem náměstka ministra obrany o uspořádání semináře k tomuto záměru pro senátory. Pan náměstek mi slíbil, že tento seminář připraví ještě do projednání novely na plénu Senátu.

O výsledku semináře, i o tom, zda a jak změní můj pohled na věc, budu informovat.


Přidejte první komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.