Vojenská invaze Turecka proti Kurdům v Sýrii

Dnes jsem v návaznosti na aktuální vývoj situace na severu Sýrie zaslal předsedovi Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Pavlu Fischerovi žádost o zařazení nového bodu na program 13. schůze, která se uskuteční dne 16. října 2019 od 10 hodin. Tématem bodu je „Vojenská invaze Turecka proti Kurdům v Sýrii“.

Neumím se smířit s faktem, že na syrské Kurdy, kteří byli jedni z nejstatečnějších bojovníků proti ISIS, nyní útočí turecká armáda. To syrští Kurdové proti ISIS bojovali na zemi. Tváří v tvář nepříteli. Mnoho jich zaplatilo životem. Ubránili svá města i holé životy. To oni se postarali o statisíce uprchlíků i válečných zajatců. A nyní jsou uzurpováni Tureckem? Tomu prostě nemůžeme jen mlčky přihlížet.

Edit (16. 10. 2019): V reakci na tyto události jsme proto přijali usnesení, kterým na můj návrh odsuzujeme mimojiné válečné zločiny, který se dopouštějí proturecké milice. Text usnesení z jednání výboru je dostupný zde: https://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/htmlhled?action=doc&value=92893


Přidejte první komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.