Vyjádření na adresu prezidenta Zemana

Vážený pane senátore,

jsem volička Vašeho volebního obvodu a po tom, co poslochám Vaše vyjádření na adresu pana prezidenta, mám k Vám prosbu. Dělejte to, co jste sliboval před volbami. Ve druhém kole jsem šla volit Vás velice váhavě, protože jste kandidoval za stranu, která nemá mojí důvěru. Můj hlas jste dostal, protože jsem Vám přála možnost splnit a dokončit co jste rozpracoval v občanské činnosti. Víte, vlastně mně nezajímá, zda máte mercedes, nebo maringotku, očekávám profesionální výkon v oblasti, kterou jste před volbami prezentoval, že jí rozumíte, stejně tak ,jak jsem to očekávala od Miloše Zemana. Zdůrazňuji, volila jsem Vás i Miloše Zemana. Proč Vám to píšu: tím jak se hrubě vyjadřujete o prezidentovi /nemusíte být ani vulgární/ možná vyjádřujete stanovisko strany za kterou jste kandidoval, možná i svoje,ale prosím, uvědomte si, že v mém případě ne Vašeho voliče.

Zatím za Vámi ještě nevidím žádné výsledky, nemůžu posoudit, zda jsem svůj hlas dala té správné osobě. Co od Vás a prezidenta rozhodně nechci je, aby jste něco a někoho spojovali a reprezentovali. Dělejte každý to, co umíte- Vy boj s korupcí a prezident otevírání otázek ve společnosti přehlížených.Přeji Vám hodně odhodlání a pokud budete ve svých výstupech a pracovním nasazení alespoň na úrovni pana prezidenta, budu Vás volit i příště.

ODPOVĚĎ: Děkuji za Vaši zprávu a za důvěru, kterou jste mi vyjádřila v senátních volbách. Ono vyjádření na adresu prezidenta Zemana bylo mým vlastním počinem. Již ve vysílání pořadu Hyde Park jsem se za konkrétní výrok omluvil a jasně vysvětlil svůj postoj k panu prezidentovi.

Co se výsledků mé práce týče, dovolil bych si poukázat na dva velké výstupy: tiskovou konferenci z 11. prosince, na které jsem spolu s Hanou Marvanovou z organizace Veřejnost proti korupci vystoupil proti připravovanému zákonu o státním zastupitelství, který v dané podobě nahrával korupčnímu jednání. I díky této iniciativě ministerstvo spravedlnosti vzalo návrh zpět k přepracování. Také jsem na půdě Senátu ČR vystoupil během rozpravy o případném vydání senátora Pešáka k trestnímu stíhání. Hájil jsem názor, že i když považuji tuto konkrétní kauzu za nesmysl, stíhání by zahájeno být mělo, protože o vině a nevině by se mělo rozhodovat v soudní síni, ne na půdě Senátu.


2 komentáře

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.
  • followed this page 2019-07-23 17:47:21 +0200
  • followed this page 2018-06-03 20:39:18 +0200