Za vstup do lesa pokuta

Další zákon mířící do Parlamentu, který u mě rozhodně nenajde podporu. Diskuze o něm bude určitě vášnivá. Protože myslivci jsou nesporně jednou z největších lobbystických skupin v Parlamentu.

Já se odmítám na všechny myslivce dívat jen jako na lovce s puškou. Cením si jejich práce pro les, pro zvěř, pro přírodu. Ale tohle je prostě moc. Uzavírat lidem volný pohyb v krajině, to je pro mě nepředstavitelné a neobhajitelné.

Příroda, lesy, louky… to je přece jedinečné místo, kde lze relaxovat, dobíjet baterky. Místo, které nás vrací na zem a do klidu, po pracovním shonu, po celodenním stresu. Místo, kde se člověk může cítit sám sebou. Kde je mu dobře ať už samotnému nebo se svými nejbližšími. Kde se cítí nejvíc svobodný.

Honitbou je asi 80% území České republiky. Tedy zvažovaná možnost dlouhodobě uzavírat honitby, není ničím jiným, než zcela zásadním omezením možnost svobodného pohybu.

Jako amatérský mykolog a vášnivý rybář jsem v lese, nebo prostě v přírodě, celoročně. Pořád je tam co dělat, pořád je tam krásně. A tohle právo si fakt nenechám vzít.

Tedy dojde-li v této podobě tenhle návrh až do Senátu, budu packou mohutně třepotat, až se bude hlasovat o návrhu na jeho zamítnutí.


Přidejte první komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.