Zbraně poněkolikáté a nikoli naposledy

Pro příští výbor a plénum Senátu mě čeká jedna z nejtěžších zpravodajských zpráv od doby, co jsem v Senátu. Změna ústavního zákona, která má přinést oprávnění držet zbraň pro plnění úkolů obrany státu. Ne že by to byla novela obsahově složitá, ale prostě chci mít odůvodnění svého postoje precizované ze všech stran. A nechci se zastavit jen u toho jestli novelu ano či ne (a abych nehrál nějakého betla, pořád mám za to, že spíše ne). Chci využít příležitosti a dostat do hlavy naprosto vše, co se týká držení zbraní v Česku, schválené zbraňové směrnice, sebeobrany a obrany země.

Hodně schůzek za sebou už mám a další mě čekají. Na konci bude můj postoj určen na základě jednání s Ministerstvem obrany, Ministerstvem vnitra, právníky specializujícími se na ústavní právo a evropské právo, zástupci skupin hájících držitele zbraní, několika držitelů zbraní samých a ve finále i pár drsnějších diskuzí na FB. Pokud máte z to, že bych měl mluvit ještě s někým dalším, tipy sem.

Hledám odpovědi na řadu otázek. Nejenom k novele ústavního zákona samé. Ale zajímají mě širší otázky implementace směrnice. Koncepce obrany státu a podíl veřejnosti na ní. Plány EU na další vývoj regulace zbraní.Připravovaná žaloba ČR proti směrnici atd.

Zejména z FB diskuzí na mě padají obvinění, že tohle všechno je jen "mazání medu kolem huby". Že mám jasně říct jestli novelu podpořím nebo ne. Všechno ostatní kolem je jen politikaření. Ale podle mého se takhle zkratkovitě a černobíle zákony dělat nemají. Takže si tohle kolečko jednání dám. Na konci bude zpravodajská zpráva, kterou zveřejním.


1 komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.
  • published this page in Novinky 2017-07-25 09:52:44 +0200