Diskuse na Pridu: narovnání práv a duhová sukně

V srpnu jsem se v rámci Prague Pride zúčastnil panelové diskuse o problémech mladých LGBT+ lidí. Předcházela ji akce #buďteslyšet Voices, kvůli které se v Divadle Na Prádle sešly desítky lidí, kteří si vyslechli názory, příběhy a nápady nastupující generace.

My, politici, jsme přidali fakta i názory týkající se legislativních změn, které by měly narovnat práva v celé společnosti, nehledě na sexuální orientaci a gender.

      

Já, poslankyně Michaela Šebelová a předsedkyně Mladého Pirátstva Kateřina Stojanová jsme se každopádně shodli na tom, že sňatky pro všechny, adopce stejnopohlavními páry i zákaz (pro mě naprosto nepochopitelně přetrvávající) povinné kastrace trans lidí by v moderní společnosti měly být samozřejmé a jako politici a političky se o ně budeme zasazovat.

Perlička na závěr: asertivita moderátora Filipa Titlbacha mě dostala až do bodu, kdy jsem přítomným v sále slíbil, že až do Senátu přijde novela o manželství pro všechny, dorazím na hlasování v duhové sukni. No, asi se máte na co těšit. 

      

 

Více fotek z akce najdete zde: https://festival.praguepride.com/budteslyset-voices/

 

 

 


1 komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.
  • published this page in Novinky 2023-08-17 11:47:10 +0200