Nový začátek pro Pětku

Volby na Praze 5 byly obrovské drama až do posledního okrsku.

O jediný rozhodující mandát se přetahovala „stará“ radnice (ODS, TOP 09, STAN a ANO) s možnou novou radnicí (Praha 5 sobě, Piráti a SEN 21). Až poslední sečtený okrsek definitivně rozhodl o tom, že Prahu 5 čeká změna.

Rozhodující 21. mandát po každém sečteném okrsku cestoval z jednoho bloku k druhému. Až nad ránem bylo jasné, že náš blok vítězí o 2009 hlasů. Protože má každý volič na Praze 5 k dispozici 41 hlasů, znamená to, 49 voličů rozhodlo o tom, že po více než 20 letech je šance na úplně nové obsazení radnice! A pak že chodit volit nemá cenu, protože jeden člověk nic nezmění…

Celé to ještě zdramatizovala stížnost na volby, kdy jsme se verdikt soudu dozvěděli až den před koncem zákonné lhůty. Byl to nervák, ale volby platí. 

Je mi naprosto jasné, že vládnutí radnici Prahy 5 s většinou jediného mandátu proti tak „velezkušeným“ politikům, jako jsou ODS, ANO a STAN, budou nervy a stres každý den, každou hodinu. Jenže každý občan Prahy 5, který hlasoval pro náš SEN 21, hlasoval pro změnu. To byl důvod proč šel k volbám a dal nám důvěru.

A já vás chci hned teď ujistit, že to víme a budeme na to myslet nejen dnes, ale po celé následující čtyři roky. Tak nám, prosím, držte palce!

 


1 komentář

Pro aktivaci účtu se , prosím, podívete se do svého emailu.
  • published this page in Novinky 2022-10-26 15:29:57 +0200